Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

"Takich nauczycieli świat chwalił i chwali,
którzy ucząc czynili, czyniąc nauczali"

(Minasowicz)

      Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto obchodzone 14 października. Zastąpił on tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica założenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.


      "Takie będą Rzeczypospolite , jakie ich młodzieży chowanie" - ten cytat najdobitniej określa rolę nauczyciela i szkoły w życiu każdego młodego człowieka i narodu. Jest to rola niełatwa, ale przynosząca pedagogom wiele radości i satysfakcji w pracy z młodzieżą.
      O tym, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu doceniają trud swych nauczycieli, mogli się ci drudzy przekonać 13.10.2005 r. Dzień ten upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło życzeń i symbolicznej różyczki dla wszystkich pracowników oświaty w szkole, złożonych w imieniu całej społeczności uczniowskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
      Jak zwykle, uczniowie stanęli na wysokości zadania i pod kierunkiem pani mgr Małgorzaty Porębskiej przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nastrojowe i poważne nuty mieszały się z dowcipem i humorem, wywołując rozbawienie wśród szacownego grona pedagogów. Uczniowie mogli się przekonać, że belfrowie również mają poczucie humoru i potrafią się śmiać ze swoich słabostek.
      W imieniu Rady Rodziców, jej przewodnicząca Pani Marzena Burdek złożyła na ręce Pana Dyrektora Jana Gębali kwiaty oraz życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu naszej szkoły.
      Pan Dyrektor serdecznie podziękował uczniom za występ oraz wyraził nadzieję, że w przyszłości część uczniów zostanie nauczycielami, którzy z równą pasją i zaangażowaniem będą przekazywać wiedzę i umiejętności następnemu pokoleniu.    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!