Podsumowanie akcji       "Nauka jest zabawą, zabawa jest nauką. Im więcej zabawy, tym więcej nauki". Słowa amerykańskiego pedagoga Glenna Doman idealnie pasują do idei "Odblaskowej Szkoły". W trakcie trwania konkursu wrzesień-listopad dobrze się bawiliśmy. Odblaski były wszędzie. Na plakatach, gazetkach, na apelach szkolnych, podczas spotkań z policjantami, a najważniejsze, że zostaliśmy w nie po raz kolejny wyposażeni. Ta zabawa była i jest świetną nauką. Bardzo mocno wierzymy w to, że nauką, która pozostanie już na zawsze w naszych głowach. Bo przecież bezpieczny i rozsądny Jasio pieszy, to też za 20 lat bezpieczny i rozsądny Janek kierowca.

       To już czas na podsumowanie 7 edycji "Odblaskowa szkoła". I chociaż na oficjalne wyniki trzeba będzie poczekać do grudnia jednego możemy być pewni - zrobiliśmy wiele dla bezpieczeństwa naszych uczniów!

       We wrześniu szkoła po raz kolejny zgłosiliśmy swój akces w konkursie "Odblaskowa szkoła" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

      

       Akcja trwała od września, a jej celem była popularyzacja bezpiecznego poruszania się po drogach przez uczniów. W tym czasie uczniowie mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy z przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim sprawdzić się w jednym z wielu konkursów organizowanych w ramach ww. akcji (konkurs plastyczny, konkurs zakładek do książki, konkurs prezentacji multimedialnych, konkurs gazetek ściennych).

       Uroczystość była okazją do nagrodzenia uczniów, którzy zajęli najwyższe lokaty w konkursach towarzyszących akcji "Odblaskowa szkoła" (konkurs plastyczny, zakładek do książki, klasowy konkurs gazetek ściennych).

       Teraz pozostało jedynie cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników przez organizatora akcji - Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!