Z policjantem bezpieczniej       Jak bezpiecznie poruszać się po drogach? Jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych? Któż może to lepiej wiedzieć od policjanta? Dlatego też, w tej na pozór łatwej czynności pomagała nam dzisiaj pani Katarzyna Herma z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

       Październikowe i listopadowe popołudnia i wieczory nie sprzyjają bezpiecznemu poruszaniu się po drogach lokalnych. Szczególnie uważnym trzeba być podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni, czy też poruszania się poboczami gdzie nie ma chodników.

       Pani policjant zwracała szczególną uwagę na zachowanie uczniów przy dochodzeniu do przejścia dla pieszych, prawidłowe rozglądania się i sygnalizowanie zamiaru wkroczenia na jezdnię a także właściwą technikę pokonywania przejścia dla pieszych.

       Jak wszyscy dobrze wiemy nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji wojewódzkiego konkursu "Odblaskowa Szkoła". Staramy się zrealizować jak najwięcej działań, dzięki którym bezpieczeństwo naszych uczniów z pewnością się podniesie. A kto wie, być może poprzez takie akcje uda się nam po raz kolejny "wskoczyć" do najlepszej dziesiątki szkół w Małopolsce?

       Mamy nadzieję, że ta lekcja szczególnie dla pierwszoklasistów będzie bardzo przydatna.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!