Odblaskowa szkoła w Stroniu       Już po raz siódmy ruszyła akcja "Odblaskowa szkoła". Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Komenda Policji w Krakowie. Z każdym rokiem coraz więcej szkół przystępuje do tej inicjatywy. W poprzedniej edycji wzięło w niej udział ponad 400 szkół.

      Tradycyjnie nasza szkoła również bierze udział w tegorocznej akcji. To piękna inicjatywa, która łączy przyjemnie z pożytecznym. Przyjemne, bo można świetnie się bawić. Organizowane są różne konkursy, akcje, przedsięwzięcia promujące zakładanie elementów odblaskowych. Pożyteczne, bo poprzez takie działanie zwiększamy bezpieczeństwo własne i innych użytkowników drogi.

       Konkurs rozgrywany jest na kilku płaszczyznach (wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanie imprez szkolnych promujących zakładanie elementów odblaskowych, udział w turnieju BRD, itp.). Każde z działań jest punktowane. Im więcej, tym lepiej. Zaangażowane szkoły mogą liczyć na cenne nagrody i certyfikaty. W grudniu rozstrzygnięcie konkursu.

       W bieżącym roku przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji związanych z konkursem. Mamy nadzieję, że będziemy się dobrze bawić! Już za kilka dni rusza konkurs plastyczny!

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!