Mistrzostwa Polski III miejsce (Kołobrzeg)
Mistrzostwa Województwa I miejsce (Skawina)

Skład drużyny

Drużyna

Drużyna: Tomasz Gnojek Jarosław Chmielarz Mateusz Kocańda Patryk Stawowy (rezerwowy)
Opiekun mgr Tomasz Gębala

W dniach 26 - 29 maja 2009 r. w Kołobrzegu odbył się Finał XXXII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy zajęli I miejsca w eliminacjach wojewódzkich.

Turniej ma bogatą tradycję. Rozegrany został po raz 32 i ma charakter wieloetapowy. Bieżący rok w tej dyscyplinie był szczególnie pomyślny dla naszej szkoły. Zajęliśmy:
- I miejsce w turnieju międzygminnym,
- I miejsce w powiecie,
- I miejsce w województwie na 22 powiaty,
- III miejsce w kraju.

Finał 32 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym miał miejsce w Kołobrzegu w dniach od 26 do 29 maja 2009 r. Organizatorami turnieju byli: Komenda Główna Policji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Polski Związek Motorowy.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Mateusz Kocańda, Tomasz Gnojek i Jarosław Chmielarz zajęli III miejsce w Polsce, a indywidualnie Mateusz Kocańda zajął miejsce II.

Każda z drużyn uczestnicząca w turnieju brała udział w następujących konkurencjach: - test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pomocy przedmedycznej, - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, - jazda rowerem po torze przeszkód, - udzielanie pomocy przedmedycznej.

III miejsce - Sebastian Schmidt SP w Nowym Kramsku woj. Lubuskie

Wszystkie osoby uczestniczące w turnieju otrzymały zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie oraz możliwość korzystania z Aqua Parku, a także z takich atrakcji jak: rejs statkiem, zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz Muzeum Oręża Polskiego, skansenu "Dziki Zachód" i parku "Reduta Solna".

Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, a laureaci za miejsca od 1 do 6 puchary, medale i nagrody rzeczowe - indywidualnie i drużynowo.

Uczestnicy zapewne na długo zapamiętają piękno Ziemi Kołobrzeskiej oraz atrakcje jakie przygotowali organizatorzy.