Turniej BRD 2008

Etapy zawodów

Mistrzostwa Województwa V miejsce (Krzywaczka)
Mistrzostwa Powiatu I miejsce (Wieprz)
Zawody Międzygminne I miejsce (Stronie)

Skład drużyny

Drużyna

Drużyna: Tomasz Gnojek Jarosław Chmielarz Mateusz Kocańda Bartłomiej Makówka (rezerwowy)
Opiekun mgr Tomasz Gębala

Turniej BRD 2008       29 kwietnia w Krzywaczce (powiat myślenicki) odbył się XXXI Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Województwo małopolskie składa się z 22 powiatów, stąd w zawodach wzięły udział 22 drużyny - reprezentanci powiatów, wyłonieni na podstawie wcześniej rozegranych eliminacji gminnych i powiatowych. Powiat wadowicki reprezentowała drużyna z naszej szkoły. Jako mistrzowie powiatu wadowickiego wczesnym rankiem 29 kwietnia wraz z Panem Pawłem Migdałkiem - młodszym aspirantem Komisariatu Policji w Wadowicach udaliśmy się na zawody do pobliskiej Krzywaczki.

       Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma już długą historię. Pierwsze zawody w powiecie wadowickim zostały rozegrane blisko 30 lat temu. Nasza szkoła zawsze święciła w nim duże sukcesy. Od 15 lat regularnie jesteśmy finalistami zawodów powiatowych. Kilkukrotnie byliśmy mistrzami powiatu i reprezentowaliśmy powiat wadowicki na mistrzostwach województwa (kiedyś bielskiego, obecnie małopolskiego).

       W tym roku po kilku latach przerwy ponownie okazaliśmy się najlepsi w powiecie. Fakt ten tym bardziej cieszy, że w zawodach tych pokonaliśmy aktualnych mistrzów polski - drużynę ze Szkoły Podstawowej z Rzyk (w roku szkolnym 2006/2007 zawodnicy SP Rzyki zostali Mistrzami Polski w Turnieju BRD).

       Podobnie jak w zawodach międzygminnych i powiatowych drużyna nasza wystąpiła w składzie: Tomasz Gnojek (kapitan), Mateusz Kocańda, Jarosław Chmielarz oraz Bartłomiej Makówka (rezerwowy). Turniej składał się 4 etapów: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód oraz praktyczne udzielanie pomocy poszkodowanemu. Po pierwszy etapie (test) nasza drużyna zajmowała piąte miejsce ze stratą zaledwie 4 punktów do pierwszej drużyny. Na drugim etapie, niestety, popełniliśmy kilka błędów i w rezultacie spadliśmy na miejsce 7. Na szczęście dwie kolejne konkurencje były bardziej udane. Po jeździe sprawnościowej na torze przeszkód awansowaliśmy na miejsce 6. Ostatnia konkurencja - udzielanie pierwszej pomocy - okazała się naszą najmocniejszą stroną. Zdobyliśmy w tej konkurencji pierwsze miejsce i ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce w całym turnieju.

       Z zawodów wróciliśmy późnym popołudniem, zmęczeni ale bardzo zadowoleni, snując plany na kolejny turniej, już za rok...

    

Zobacz galerię zdjęć!