Zielona szkoła - Niechorze       W dniach 5-15 czerwca 2017 r. 42 uczniów Szkoły Podstawowej w Stroniu uczestniczyło w Zielonej Szkole w Niechorzu.

       Celem wyjazdu była zmiana klimatu w celu profilaktyki chorób górnych dróg oddechowych, poznanie krajobrazu nadmorskiego zapoznanie z florą i fauną.

       W czasie pobytu dzieci uczestniczyły w dwóch całodniowych wycieczkach. Pierwsza była do Międzyzdrojów, gdzie przeszli aleją gwiazd weszli na molo. Po drodze zwiedzili Katedrę w Kamieniu Pomorskim, Turkusowe Jezioro w Wapnicy byli też w Lubinie skąd roztacza się widok na Zatokę Szczecińską. Druga wycieczka była do Kołobrzegu. Oprócz zwiedzania miasta był tam też rejs statkiem . Jednak największą atrakcją tego dnia była poranna wizyta w wiosce indiańskiej w Zieleniewie.

       W trakcie pobytu zorganizowano także wyjazd ciuchcią do Trzęsacza gdzie oglądali film ,,Na piętnastym południku'' pokazujący historię ruin kościoła w Trzęsaczu zabranego przez morze.

       Było też dużo wycieczek pieszych: Rewal, Pogorzelica, latarnia morska i Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu oraz okolice Niechorza.

       W czasie pobytu dzieci miały też liczne atrakcje sportowe zarówno na terenie ośrodka (boiska) jaki i na plaży. Pogoda pozwoliła zobaczyć morze w całej okazałości od plażowania do sztormu.

       Wyjazd w całości ukazał propagowanie turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku. Pozwolił pokazać umiejętność prawidłowej współpracy w grupie rówieśniczej, integrowanie grupy. Był to też trening samodzielności.

    

Zobacz zdjęcia!