Wyjazdy na basen       Już jest! Wszystkich zainteresowanych historią naszej miejscowości zachęcamy do zakupu książki autorstwa dr Małgorzaty Janusz i dr hab. Andrzeja Nowakowskiego: "Stronie. Dzieje oświaty na tle historii wsi od średniowiecza po rok 2016".

       Wspomniani pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego wspomagani m.in. przez Jana Gębalę (dyrektor SP Stronie), Jana Wacławskiego (Wójt Gminy Stryszów), ks. Krzysztofa Kopeć (proboszcza parafii w Zakrzowie) oraz Mariana Bąka i Kazimierza Grzybka stworzyli ciekawe opracowanie dotyczące historii naszej wsi oraz oświaty na jej terenie. Książka do nabycia w sekretariacie szkoły. Koszt 20 zł.

Kilka słów o autorach:
dr Małgorzata Janusz jest adiunktem w Katedrze Nauk Humanistycznych Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.
dr hab. Andrzej Nowakowski jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Nauk Humanistycznych Wydziału WF Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest autorem blisko 250 publikacji naukowych z zakresu nauk o kulturze fizycznej oraz nauk prawnych.

    

Zobacz zdjęcia!