Szlachetna paczka       Nasza szkoła, po raz pierwszy przyłączyła się do tego szczytnego projektu. Spośród 63 rodzin z regionu Kalwarii Zebrzydowskiej wybraliśmy rodzinę Państwa Marty i Janusza oraz czwórki ich dzieci. Dla nich zorganizowaliśmy świąteczna paczkę dostosowaną do ich potrzeb. Dzięki pomocy i ofiarności darczyńców, czyli uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły udało nam się zebrać 9 dużych kartonów wypełnionych: żywnością, środkami czystości, odzieżą, obuwiem. Wśród prezentów dla rodziny znalazły się również: biżuteria, zabawki, kosmetyki, zestawy ręczników, zestaw garnków oraz odkurzacz.

       Wartość naszej paczki przekroczyła kwotę 1500 zł.

       Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy potrzebującym rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. W tym roku akcja wystartowała już po raz 15 i towarzyszyło jej hasło: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

       Szlachetna Paczka to wspaniałe przedsięwzięcie, wzruszające i pełne pozytywnych emocji, wymagające poświęcenia i pracy zespołowej. Wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji należą się słowa wdzięczności i serdecznego podziękowania.