Odblaskowa szkoła w Stroniu       Już po raz szósty ruszyła akcja "Odblaskowa szkoła". Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Komenda Policji w Krakowie. Z każdym rokiem bierze w nim udział coraz więcej szkół. Nic dziwnego - pomysł trafiony i cel szczytny. Ideą akcji jest bowiem propagowanie wśród dzieci i młodzieży zakładania elementów odblaskowych.

       Konkurs rozgrywany jest na kilku płaszczyznach (wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanie imprez szkolnych promujących zakładanie elementów odblaskowych, udział w turnieju BRD, itp.). Każde z działań jest punktowane. Im więcej, tym lepiej. Zaangażowane szkoły mogą liczyć na cenne nagrody i certyfikaty. W grudniu rozstrzygnięcie konkursu.

       Dużymi sukcesami w tym konkursie może pochwalić się Szkoła Podstawowa w Stroniu. Z każdym rokiem szkoła osiąga coraz wyższe lokaty. W drugiej edycji zajęli miejsce 11, w trzeciej 6, w 4 edycji miejsce 4, w piątej III w województwie! A jak będzie w tym roku?

      Na razie o tym nie myślą. Teraz jest czas na ciężką pracę o promocję akcji. Wynikami zaczniemy się interesować kiedy akcja minie i będziemy oczekiwać na jej podsumowanie ze strony organizatorów - mówi Tomasz Gębala - koordynator akcji w strońskiej szkole.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!