Dzień Kobiet       Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny! To hasło przyświecało dzisiejszemu apelowi z okazji Dnia Kobiet!

       Prezentujemy galerię zdjęć z uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Nasi uczniowie przygotowali program artystyczny specjalnie dla naszych pań, koleżanek, dziewczyn. Zabawa była wyśmienita, zobaczcie sami!

       Życzymy wszystkim kobietom i kobietkom, by rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości – życzy „płeć brzydsza” ze strońskiej podstawówki!

Jak to się zaczęło...?
Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w Stanach Zjednoczonych. Amerykanki zaczęły świętować przed pierwszą wojną światową, w 1909 roku. Dwa lata później zwyczaj przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, potem do Niemiec i Szwajcarii. Datę 8 marca przyjęto w 1922 r. na pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 r. W Polsce święto kobiet zaczęto obchodzić po II wojnie światowej. Centralne obchody święta kobiet zniknęły w 1993 roku, kiedy definitywnie zniosła je premier Hanna Suchocka

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!