Julia Wicher mistrzynią Małopolski!

W świetnych nastrojach wrócili nasi lekkoatleci z mistrzostw powiatu wadowickiego w indywidualnych biegach przełajowych. Aż 20 naszych uczniów uzyskało prawo startu w tych zawodach (wcześniej odbyły się eliminacje gminne). Każdy z zawodników zasługuje na słowa uznania. Duże zaangażowanie, ambicja i walka do ostatnich metrów napawa radością. Aż 5 uczniów uzyskało prawo startu w finale wojewódzkim (lotnisko w Nowym Targu). Mistrzem powiatu w kat. klas VI został Dawid Zapalski, IV miejsce w kat. klas IV zajął Jakub Godzik, również IV miejsce w kat. klas IV dziewcząt zajęła Julia Wicher. W tym samym biegu VI miejsce zajęła Natalia Nowak. Z kolei jej siostra Wiktoria była VI w biegu klas szóstych.
       Kilka słów komentarza wymaga postawa Julki Wicher, która prowadząc zdecydowanie swój bieg, pomyliła trasę. W efekcie znalazła się na końcu stawki. Jednak dzięki heroicznej walce, ogromnemu poświęceniu zdołała wyprzedzić blisko 50 zawodniczek i w efekcie zdobyć 4 miejsce a tym samym awans na zawody wojewódzkie!
       W Nowym Targu Julka już nie pomyliła trasy. Pokazała swoje wysokie możliwości pewnie zdobywając tytuł MISTRZYNI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO! To ogromny sukces Julki! W finale wojewódzkim startuje 6 najlepszych zawodniczek z każdego powiatu. A że powiatów mamy 22, Julka w pokonanym polu zostawiła ponad sto najlepszych zawodniczek z Małopolski w swojej kategorii wiekowej! Gratulacje Julka i życzymy powodzenia w kolejnych startach!