Odblaskowa szkoła       Już po raz czwarty ruszyła akcja "Odblaskowa szkoła". W tym prestiżowym konkursie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie z każdym rokiem bierze udział coraz więcej szkół. Nic dziwnego - pomysł trafiony i cel szczytny. Ideą akcji jest bowiem propagowanie wśród dzieci i młodzieży zakładania elementów odblaskowych.

       Konkurs rozgrywany jest na kilku płaszczyznach (wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanie imprez szkolnych promujących zakładanie elementów odblaskowych, udział w turnieju BRD, itp.). Każde z działań jest punktowane. Im więcej, tym lepiej. Zaangażowane szkoły mogą liczyć na cenne nagrody i certyfikaty. W grudniu rozstrzygnięcie konkursu.

       Dużymi sukcesami w tym konkursie może pochwalić się Szkoła Podstawowa w Stroniu. W drugiej edycji zajęli miejsce 11, w trzeciej 6 w województwie. Czy tym razem prawem serii wskoczą na podium? Rywali mają równie znakomitych. Niezwykle ambitny program realizują szkoły podstawowe w Brodach i Łękawicy. Można rzec, że miesiące wrzesień i październik w wymienionych trzech szkołach mijają pod hasłem "Odblaskowa szkoła".

       Apogeum tych działań miało miejsce w miniony piątek, kiedy to w każdej ze szkół odbyło się spotkanie z policjantami. Przedstawiciele wadowickiej Policji w osobach pani Katarzyny Hermy i pana Pawła Migdałka przygotowali dla uczniów niezwykle ciekawą prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Następnie, i to ciekawostka, w każdej ze szkół zaprezentowali się uczniowie strońskiej podstawówki. Drużyna występująca w turnieju BRD przedstawiła pokaz bezpiecznej jazdy na rowerze, a że to potrafią niech świadczy o tym fakt, iż zawodnicy ci w roku 2012 zdobyli Mistrzostwo Polski w turnieju BRD oraz V miejsce w Europie! Uczniowie z wypiekami na ustach obserwowali popisy rowerowych mistrzów, kto wie, być może któryś z nich za kilka lat pójdzie w ślady starszych kolegów.

       Oczywiście spotkanie było okazją do przekazania wszystkim uczniom kamizelek odblaskowych i elementów odblaskowych (zawieszki na plecaki, naklejki). I choć nie znamy jeszcze wyników konkursu. Jedno można powiedzieć z całą stanowczością - wygrały dzieci. Gratulujemy dyrektorom i nauczycielom szkół z Brodów, Łękawicy i Stronia za zaangażowanie i pomysł.

    

Wkrótce zdjęcia z uroczystości!