Odblaskowa szkoła       Nasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w akcji "Odblaskowa szkoła". Celem tej inicjatywy jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zakładania elementów odblaskowych. Te małe, niepozorne zawieszki na szkolnych plecakach czy ubraniach mogą uratować życie lub zdrowie. Dlatego też bez wahania zgłosiliśmy się ponowie w tym roku do konkursu. Mamy zresztą w nim duże sukcesy. W roku 2011 zajęliśmy 11 miejsce, rok później 6 miejsce w Małopolsce! Były to zarazem najwyższe miejsca wśród szkół z powiatu wadowickiego.

       Mamy nadzieję, że podobnie będzie w tym roku. 4 października w piątkowe południe zjawili się w naszej szkole przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Wadowicach. Pani Katarzyna Herma i pan Paweł Migdałek przedstawili prezentację dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach a przede wszystkim zachęcali nas do zakładania elementów odblaskowych. Podczas spotkania wręczono nagrody w konkursie plastycznym "Odblaskowa szkoła". Tradycyjnie już spotkanie wykorzystano do rozegrania konkurencji bezpiecznej jazdy na rowerze. Drużyna naszych "beerdowców" rozegrała krótki turniej, a pan Paweł był jego sędzią. Emocje sięgały zenitu, doping jaki zgotowali uczniowie zawodnikom przeszedł nasze wszelkie oczekiwania. Wcześniej podobny pokaz bezpiecznej jazdy zaprezentowaliśmy w zaprzyjaźnionych szkołach w Brodach i Łękawicy. Punkty uzyskane w tych szkołach i w naszej dały ostateczny rezultat. Zwyciężył Piotr Haranek, za nim na podium znaleźli się jeszcze Marcin Wadowski i Kacper Bartkowski. Kolejne miejsca przypadły Patrykowi Pióro, Anieli Zawile i Joannie Gnojek.

       Podczas spotkania uczniom zostały wręczone kamizelki odblaskowe oraz elementy odblaskowe. Całość sfinansowała rada rodziców.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!