Bartek Klimowski Wice Mistrzem Polski!

Orzeł ze Stronia?


       Brzmi na razie jak zapowiedź z filmu fantastycznego. Ale kto wie czy za kilka lat Bartek Klimowski nie będzie wymieniany jednym tchem razem z takimi mistrzami jak Adam Małysz czy Kamil Stoch. Na razie jego talent rozwija się zgodnie z planem, a Bartek pomimo, iż trenuje dopiero drugi rok zdobywa kolejne sukcesy.

      Klika dni temu wrócił z Mistrzostw Polski rozgrywanych w Szczyrku, gdzie w konkurenci skoków narciarskich zajął tytuł Wice Mistrza Polski. Jakby tego było mało w również drugie miejsce zajął w kombinacji norweskiej (skoki narciarskie + biegi narciarskie). Oczywiście w swojej kategorii wiekowej.

      Bartek zresztą cały rok 2013 może zaliczyć jako bardzo udany. Prezentuje w nim równą, wysoką formę. W czerwcu w Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanym w Czechach wygrał wszystkie cztery zawody w swojej kategorii wiekowej! W blisko dwudziestoletniej historii tego konkursu żaden ze skoczków wcześniej tego nie dokonał! W sierpniu na Mistrzostwach Świata zajął miejsce 10, najwyższe z Polaków. Z kolei w zawodach drużynowych razem z kolegami sięgnął po brązowy medal.

      Bartek reprezentuje klub Olimpijczyk Gilowice. A trenerem jest Jarosław Konior. Trzy razy w tygodniu pakuje sprzęt do samochodu i razem z tatą lub mamą jedzie na trening. Zakopane, Szczyrk, Gilowice. Na treningach podgląda najlepszych, często przecież mają zajęcia z kadrą A. Jest więc się od kogo uczyć i wzorować.

      I choć droga przed nim daleka, trzymamy kciuki aby sukcesy juniorskie przekuł za jakiś czas na seniorskie. Pamiętam jak w roku 2001 eksplodował wielki talent Małysza, jak zdobywał I miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, a kilka miesięcy później odbierał Kryształową Kulę. Nie mam nic przeciwko temu, by za kilka lat małyszomanię zastąpiła klimkomania!