BRD województwo       Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Stroniu po raz kolejny potwierdzili swoją dominację w Turnieju BRD. Tym razem ich łupem padł tytuł Mistrzów Województwa Małopolskiego. Zawody odbyły się 13 maja w Mikluszowicach (powiat bocheński). Na starcie pojawiły się 22 najlepsze ekipy z całego województwa (mistrzowie poszczególnych powiatów).

       Drużyna w składzie Aniela Zawiła (kapitan), Joanna Gnojek, Piotr Haranek, Patryk Pióro i Marcin Wadowski (rezerwowy) zwyciężając w finale wojewódzkim zdobyła przepustkę na finał ogólnopolski. W tym roku rozegrany zostanie już XXXVII finał tych niezwykle prestiżowych zawodów. Areną zmagań 16 najlepszych drużyn w kraju (mistrzowie województw) będzie tym razem Czarna (województwo podkarpackie).

       Co do samej rywalizacji stała ona na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy zwyciężyli w każdej z 5 konkurencji (test wiedzy, test skrzyżowań, jazda po rowerowym torze przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej). Tym samym w klasyfikacji indywidualnej zajęli 4 pierwsze miejsca. Dużą niespodziankę sprawiły nasze dziewczęta - Aniela Zawiła zdobyła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, III miejsce przypadło Asi Gnojek, rozdzielił je Patryk Pióro (II miejsce). Piotr Haranek (ubiegłoroczny mistrz województwa małopolskiego) tym razem zajął miejsce IV. Na uwagę zasługuje wynik Anielki, która w każdej z 4 indywidualnych konkurencji (pierwsza pomoc jest punktowana tylko drużynowo) nie popełniła żadnego błędu (bezbłędna w testach, bezbłędna w jeździe!) Długo zastanawiali się sędziowie główni turnieju i nie przypominają sobie żeby taka sytuacja miała miejsce w poprzednich latach.

       Teraz pozostało nam kibicować i trzymać mocno kciuki za naszych zawodników na finale krajowym. Życzymy powodzenia!

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!