Odblaskowa szkoła       22 października w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie akcji "Odblaskowa szkoła". We wrześniu szkoła zgłosiła swój akces w konkursie "Odblaskowa szkoła" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

      Akcja trwała od września, a jej celem jest popularyzacja bezpiecznego poruszania się po drogach przez uczniów. W tym czasie uczniowie mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy z przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim sprawdzić się w jednym z wielu konkursów organizowanych w ramach ww. akcji (konkurs plastyczny, konkurs zakładek do książki, konkurs prezentacji multimedialnych, konkurs gazetek ściennych).

      Specjalnymi gośćmi spotkania byli aspirant sztabowy Pan Paweł Migdałek z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz nasz dzielnicowy starszy aspirant Pan Marek Janicki. Pan Paweł przedstawił prezentację multimedialną na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie wraz z Panem dyrektorem wręczył nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkursach organizowanych w ramach akcji.

      Spotkanie uświetnił konkurs jazdy po rowerowym torze przeszkód. Wzięli w nim udział uczniowie przygotowujący się do turnieju BRD, a zarazem uczestnicy XXVII Europejskiego Konkursu Edukacji Drogowej w Bochni, gdzie zajęli V miejsce w Europie. Cała 6 zaprezentowała wysoki poziom. A najlepszy okazał się Piotr Haranek przed Kacprem Bartkowskim i Joanną Gnojek.

      Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe oraz elementy odblaskowe (worki na buty, opaski, przewieszki na plecaki i odzież). Teraz wszyscy uczniowie strońskiej szkoły będą świecić odblaskami!!!

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!