Jasełka


     Szkolne kolędowanie - to wyjątkowy czas, okazja do której uczniowie z naszej szkoły przygotowują się ze szczególną uwagą. Każdego roku spotykamy się w tym wyjątkowym dniu aby wspólnie poczuć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
     W bożonarodzeniowy nastrój całą społeczność szkolną wprowadziły Jasełka pt. "Wigilia na dworcu" w wykonaniu uczniów klas V i VI. Nad całością czuwał tradycyjnie już ks. Jarosław.
     Wyjątkowy nastrój, który towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia wypełnił również naszą szkołę. Klimatu dodawała dekoracja sal oraz korytarzy szkolnych. Szkoła wypiękniała, ustrojona całymi chmurami aniołów, unoszącymi się pod sufitem, gałęziami po staropolsku ustrojonymi kolorowymi, tak misternie przez uczniów wykonanymi cacuszkami. Była też jemioła, gałązki świerkowe, choinki, słowem - wszystko, co w święta być musi.
     Oprócz wspólnego spotkania, wszystkie klasy miały również swoje klasowe spotkania wigilijne, na których nie mogło zabraknąć różnorodnych potraw przyniesionych z domu, a były wśród nich ryby, pierogi, ciasta i wiele, wiele innych...
     Przepełnieni radosnym duchem świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i częstowaliśmy się wigilijnymi przysmakami przy wspólnym stole. Tak minął ostatni dzień w szkole w roku 2011.