Warsztaty teatralne       W dniu 12.09.2011 r. w naszej szkole miały miejsce warsztaty teatralne. Brali w nich udział wszyscy uczniowie z klas I – VI.

      Warsztaty zorganizowane były przez pana Jerzego Dziedzica i jego asystenkę panią Marię. Oboje pracują w Teatrze Polskim w Bielsku- Białej.

       Prowadzący zaprosili obecnych na zaplecze teatralne. Pokazali co dzieje się z aktorem w charakteryzatornii zanim wyjdzie na scenę.

      W tym celu spośród zebranych wybierali odpowiednie osoby, które następnie pani Maria przeistaczała w postaci z różnych epok. Najważniejszymi przedmiotami tych warsztatów były peruki, którym poświęcono dużo uwagi. Dowiedzieliśmy się, że mogą być robione z włosów naturalnych, z włosów bawolich, ale też z żyłki wędkarskiej.

      Pani Maria zrobieniu jednej takiej peruki poświęca ok. 100 godzin. Dość, że taka peruka jest bardzo pracochłonna, to jeszcze dużo kosztuje. Okazuje się, że za kilogram włosów trzeba zapłacić od 3 do 14 tysięcy. Charakteryzacja w wykonaniu pani Marii wypadła niesamowicie, czyniąc z uczniów postaci wręcz nierozpoznawalne.

       Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z "rzemiosłem" aktorskim. Zobaczyli jak trudny jest zawód aktora. Ile wymaga czasu oraz poświęcenia przygotowanie się do roli czy to teatralnej czy filmowej.

      W ocenie uczniów warsztaty były fantastyczne, a nie jedni z modeli to z pewnością przyszli aktorzy, czego im serdecznie życzymy.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!