Czwórbój LA       11 maja w Świnnej Porębie odbył się finał powiatowy w czwórboju lekkoatletycznym. W tej trudnej konkurencji zawodnicy muszą wykazać się niebywałą wszechstronnością. I z tym trudnym zadaniem nasza drużyna poradziła sobie znakomicie zajmując drugie miejsce w powiecie z wynikiem 755 pkt. Już trzeci rok z rzędu możemy poszczycić się tytułem v-ce mistrzów powiatu. W tym roku musieliśmy uznać wyższość SP nr 4 w Andrychowie. II miejsce premiowane jest awansem do zawodów międzyrejonowych w Brzeszczach, gdzie spotykają się najlepsi czwórboiści z powiatów wadowickiego, olkuskiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego.

      Warto przypomnieć, iż każdy z zawodników zmagał się z następującymi konkurencjami: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 metrów w przypadku chłopców i na 600 u dziewcząt. Każda drużyna składa się z 6 zawodników. Wyniki uzyskane przez zawodników przeliczane są na punkty, ich suma daje wynik całej drużyny. Wynik uzyskany przez najsłabszego zawodnika w drużynie nie jest brany pod uwagę. I tak najwięcej punktów w naszej drużynie zdobył Mateusz Oleksy (201 pkt.) co uplasowało go na 4 miejscu w klasyfikacji indywidualnej.

      Strońska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Mateusz Oleksy, Daniel Nowak, Arkadiusz Odrowąż, Adam Zięba, Michał Mamcarczyk i Dominik Krystian.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!