Odblaskowa szkoła       Nasza szkoła ponownie wyróżniona! Tym razem zostaliśmy otrzymaliśmy certyfikat najlepszej szkoły w powiecie wadowickim promującej bezpieczne poruszanie się dzieci po drodze. O przedsięwzięciach jakie podjęliśmy aby móc ubiegać się o ten prestiżowy tytuł pisaliśmy już wcześniej.

       W krakowskiej Cinema City Kraków Plaza w dniu 15 grudnia 2011 r. odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w II Edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła". Akcja miała formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe i promowanie ich noszenia. A wszystko po to, aby podnieść bezpieczeństwo dzieci na drodze. Do konkursu zgłosiło się 370 szkół podstawowych z województwa małopolskiego w tym 19 z powiatu wadowickiego. Pomysłodawcami I organizatorami akcji były Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskie Kuratorium Oświaty i Urząd Marszałkowski.

      Organizatorzy wyłonili 10 najlepszych szkół podstawowych, które zdobyły największą liczbę punktów, oraz najlepszą szkołę w każdym powiecie. Laureatem powiatu wadowickiego została Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu. Na uroczystej gali delegacja szkoły w składzie: dyrektor szkoły -Jan Gębala, koordynator akcji w szkole -Tomasz Gębala oraz 10 wyznaczonych uczniów otrzymała z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Certyfikat dla najlepszej w powiecie wadowickim szkoły podstawowej biorącej udział w II edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła" promującego bezpieczeństwo uczniów na drodze.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!