Jasełka


     Szkolne kolędowanie - to wyjątkowe spotkanie, do którego uczniowie z naszej szkoły przygotowują się ze szczególną uwagą. Każdego roku spotykamy się w tym wyjątkowym dniu aby wspólnie poczuć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele urzędu gminy: pan Jan Wacławski (wójt) oraz pani Maria Studnicka (skarbnik).
    W bożonarodzeniowy nastrój wszystkich obecnych wprowadziły Jasełka pt. "Czekając na..." w wykonaniu uczniów klas V i VI.
    Wyjątkowy nastrój, który towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia wypełnił również naszą szkołę. Klimatu dodawała dekoracja sal oraz korytarzy szkolnych. Szkoła wypiękniała, ustrojona całymi chmurami aniołów, unoszącymi się pod sufitem, gałęziami po staropolsku ustrojonymi kolorowymi, tak misternie przez uczniów wykonanymi cacuszkami. Była też jemioła, gałązki świerkowe, choinki, słowem - wszystko, co w święta być musi.
     We wspaniałej scenografii, jakby prosto z bajki, odbywały się Jasełka. Kolędy chwytały za serce, zarówno te znane, jak i nowe, przygotowane specjalnie do tego przedstawienia.
     Oprócz wspólnego spotkania, wszystkie klasy miały również swoje klasowe spotkania wigilijne, na których nie mogło zabraknąć różnorodnych potraw przyniesionych z domu, a były wśród nich ryby, pierogi, ciasta i wiele, wiele innych...
     Przepełnieni radosnym duchem świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i częstowaliśmy się wigilijnymi przysmakami przy wspólnym stole. Tak minął ostatni dzień w szkole w roku 2010.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!