Pasowanie pierwszoklasistów


       18 listopada w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość - pasowanie pierwszoklasistów. Od pierwszych chwil pobytu w szkole uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni - pani mgr Joanny Kachnic przygotowywali się do tego ważnego w ich życiu wydarzenia.
       Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i śpiewająco zdali swój pierwszy szkolny egzamin. W nagrodę zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu.
       Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Podczas uroczystości musiały sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie gdzie pierwszoklasiści powtarzali dzielnie tekst ślubowania. Pierwszoklasiści z pewnością na długo zapamiętają akt pasowania, kiedy to zostali uroczyście przyjęci do grona braci szkolnej strońskiej szkoły.
       Teraz pozostaje jedynie wywiązać się z podjętych uczniowskich zobowiązań. Wszystkim uczennicom i uczniom życzymy wytrwałości na progu szkolnej kariery.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!