Święto Edukacji Narodowej


       Pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Stryszów już po raz piętnasty uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu związanym z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, zorganizowana przez Radę Oddziałową Związku Nauczycielstwa Polskiego - Oddział w Stryszowie, odbyła się 13 października 2010 w Dworze 'Senator' w Zakrzowie.
       Spotkanie poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Zakrzowie, którą odprawił przez ks. Proboszcza Krzysztof Kopeć. W obchodach Święta Edukacji Narodowej udział wzięli: wójt gminy Jan Wacławski, Dyrektor Delegatury Oświaty w Wadowicach Halina Cimer oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Wadowicach Zdzisław Kawa wraz z małżonką. Wójt Gminy Jan Wacławski w okolicznościowym przemówieniu podkreślił efekty pracy kadry oświatowej gminnych szkół podstawowych i gimnazjum. Efekty ich pracy są rokrocznie weryfikowane pozytywnie poprzez sprawdziany kompetencji, protokoły wizytacji, osiągnięcia uczniów w konkursach na szczeblu powiatu i województwa. Samorządowe władze przykładają ogromną wagę do problematyki oświatowej, poprzez wzmacnianie bazy i wyposażenia, a także utrzymywanie zajęć pozalekcyjnych, wbrew praktyce większości samorządów ograniczających do minimum zakres świadczeń pozalekcyjnych. W uroczystych obchodach nauczycielskiego święta tradycyjnie już udział biorą pracownicy administracyjni szkół i emeryci.
       Część artystyczną wieczoru stanowił znakomity popis aktorski i reżyserski. Scena szkolna Gimnazjum im. rtm. Witolda Pileckiego w Zakrzowie zaprezentowała premierę sztuki "Dulskim być!" na motywach dramatu Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Uczniowska wersja słynnego dzieła Zapolskiej, przygotowana pod kierunkiem polonistek z gimnazjum: Renaty Szafraniec i Kingi Szwaji-Szostek, urzekł wszystkich. Aktorzy grali jak z nut, a całość przedstawienia wypadła pierwszorzędnie.Lista nagrodzonych nauczycieli w dniu 13.10.2010r.

Nagroda Wójta Gminy Stryszów:

1. mgr Jan Gębala
2. mgr Marek Kwartnik
3. mgr Barbara Bruzda
4. mgr Małgorzata Ryś
5. mgr Lucyna Wacławska
6. mgr Maria Wojtanek
7. mgr Tomasz Gębala
8. mgr Bogdan RadwanSzkoła Podstawowa Stronie:
1.mgr Renata Elżbieciak
2. mgr Renata Kopacz
3. mgr Jolanta Pilch
4. mgr Małgorzata Porębskaźródło: www.stryszow.pl

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!