Święto Edukacji Narodowej


       Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty. To już tradycja, że z tej okazji wszyscy nauczyciele z terenu gminy Stryszów spotykają się aby wspólnie uczcić swoje święto. Nie inaczej było w tym roku.
       W spotkaniu, w Restauracji "Dwór Senator" w Zakrzowie, wzięli udział przedstawiciele organu prowadzącego w osobach: Wójt Gminy Stryszów - Pan mgr Jan Wacławski i Skarbnik Gminy Stryszów - Pani mgr Maria Stadnicka, przedstawiciele Kuratorium Oświaty: mgr Halina Zimmer, mgr Barbara Grabowska oraz nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych i byli pracownicy szkół i przedszkoli.
       Święto Edukacji Narodowej połączone jest z wręczeniem Nagród Wójta i Nagród Dyrektorów dla zasłużonych nauczycieli gminy Stryszów.
       Z rąk Pana Dyrektora Jan Gębali nagrody otrzymali następujący nauczyciele naszej szkoły: mgr Joanna Kachnic, mgr Irena Lenik, mgr Anna Zawiła. Pan mgr Tomasz Gębala otrzymał z rąk Pana Wójta Nagrodę Wójta.
       Spotkania nauczycieli, pracowników oświaty oraz organu prowadzącego i nadzorującego z okazji Dnia Edukacji Narodowej mają wieloletnią tradycję w gminie Stryszów. Zawsze ich organizatorem był i jest Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Stryszowie. W bieżącym roku ten uroczysty wieczór uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej z Dąbrówki.
       Uczestnicy spotkania po kolacji swoje święto uczcili lampką szampana i pysznym ciastem.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!