Dzień Babci i Dziadka       Co roku obchodzimy dwa wyjątkowe święta: 21 stycznia Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. W tych dniach wnuczęta mają szczególną okazję, aby podziękować dziadkom za ich bezwarunkową miłość oraz serca pełne dobroci i troski. Babcia i Dziadek odgrywają w życiu każdego z nas bardzo ważną rolę. Często wiążemy z nimi najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Jako nestorzy rodu przekazują nam rodzinne historie, tradycje oraz doświadczenie. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na ich wsparcie i dobre słowo. Przestrzegają nas przed złem, służą dobrą radą jednocześnie pomagając w rozwiązywaniu wszelkich problemów.

      Wnuczęta ze strońskiej szkoły dobrze o tym wiedzą, stąd 14 stycznia zaprosiły swoje babcie i dziadków do szkoły aby okazać im swoją wdzięczność i szacunek. Spotkania z tej okazji weszły już na stałe kalendarz imprez naszej szkoły. Co roku wnuczęta wraz ze swoimi dziadkami spotykają się w murach strońskiej szkoły. Dzieciaki prezentują wcześniej przygotowane inscenizacje, dziadkowie i babcie przy ciastku i kawie mają okazję spotkać się z innymi rówieśnikami, porozmawiać, nacieszyć się wnukami.

      Nie inaczej było w tym roku. Spotkanie wzbogaciły Jasełka przygotowane przez ks. mgr Jarosława Warzechę wraz z dziećmi z klas starszych. Później uczniowie z klas I-III umilili czas zabranym piosenkami z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Po częściach artystycznych wnuczęta w dowód swej miłości i pamięci wręczyły babciom i dziadkom przygotowane upominki.

       Nad sprawami organizacyjnymi i przebiegiem uroczystości czuwała Rada Rodziców, która ufundowała pyszne ciasto, kawę, herbatę, oraz wybrani rodzice uczniów z klas I-III, którzy pięknie przygotowali poczęstunek.

       Babcie i dziadkowie po raz kolejny nie zawiedli swoich najdroższych wnucząt. Ugościliśmy 150 babć i dziadków, którzy wraz z uśmiechem na ustach i radością w oczach opuszczali mury naszej szkoły.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!