Dzień Kobiet      Od samego rana w naszej szkole tego dnia czuło się szczególna atmosferę. Panowie, z tajemnicą na twarzach przygotowywali uroczystość Dnia Kobiet. Tego miłego dnia w sali gimnastycznej, panowie z klasy IV, V i VI przygotowali akademię specjalnie dla swoich pań nauczycielek oraz szkolnych koleżanek.

      Od samego rana w naszej szkole tego dnia czuło się szczególna atmosferę. Panowie, z tajemnicą na twarzach przygotowywali uroczystość Dnia Kobiet. Uroczystość uświetniły dziewczęta z klasy VI prezentując próbkę swoich możliwości taneczno-artystycznych. Była to dla dziewczyn próba generalna przed konkursem tanecznym organizowanym przez Wadowickie Centrum Kultury. Dziewczyny zaprezentowały się świetnie. Widać że forma dopisuje, 26 marca cała szkoła będzie trzymać za Was kciuki. Jakby tego było jeszcze mało na koniec mogliśmy posłuchać kilku piosenek przygotowanych przez dziewczęta z klasy V i VI.

Jak to się zaczęło...?
Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w Stanach Zjednoczonych. Amerykanki zaczęły świętować przed pierwszą wojną światową, w 1909 roku. Dwa lata później zwyczaj przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, potem do Niemiec i Szwajcarii. Datę 8 marca przyjęto w 1922 r. na pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 r. W Polsce święto kobiet zaczęto obchodzić po II wojnie światowej. Centralne obchody święta kobiet zniknęły w 1993 roku, kiedy definitywnie zniosła je premier Hanna Suchocka

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!