Warsztaty dla klas III

       Każde działanie plastyczne jest ważnym czynnikiem w rozwoju dziecka. Istotne jest więc, aby stwarzać dzieciom takie sytuacje, które dają im możliwość przeżyć wewnętrznych, wspomagają rozwijanie ich możliwości, zainteresowań, talentów.

      Taką szansę dostali uczniowie klas trzecich, dzięki Radzie Rodziców, która pokryła koszty zajęć. Dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Pod czujnym okiem instruktorki, pani Janiny Pietruszki z Dąbrówki, dzieci wykonywały z gliny ozdoby wielkanocne. Poznały krótką historię rozwoju ceramiki. Mogły również podziwiać prace pani Janiny - wykonane z gliny piękne anioły, koty, kwiaty i ceramiczne mozaiki.

      Teraz pozostaje poczekać kilkanaście dni, aby prace wykonane przez dzieci zostały wysuszone i wypalone w specjalnym piecu.

       I jeżeli nawet zajęcia nie wyzwolą w nikim prawdziwej pasji do ceramiki, to każdemu pozostanie trwała pamiątka jego pracy twórczej. A warsztaty były niezwykle wzbogacającą przygodą, chociaż materiałem twórczym był jedynie kawałek gliny.

    

Galeria zdjęć!