Pasowanie na czytelników

"My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie !


Przyrzekamy !"       Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników w Szkole Podstawowej w Stroniu weszła na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Pasowanie organizowane jest pod koniec pierwszego semestru, kiedy to uczniowie znają cały alfabet i potrafią czytać.

       W tym roku szkolnym uroczystość miała miejsce 6 lutego. Specjalnie na te okazję uczniowie klasy Va i Vb wraz z panią mgr Renatą Elżbieciak przygotowali przedstawienie. Przedstawiony program artystyczny miał na celu przyciągniecie najmłodszych uczniów szkoły do biblioteki, która ma im się kojarzyć z miejscem radosnym, miejscem gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać w poszukiwaniu ciekawych książek.

       Na zakończenie uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników zostali oni oficjalnie zaproszeni do złożenia pierwszej wizyty w bibliotece i wypożyczenia interesujących książek.

       Gratulujemy nowym czytelnikom naszej biblioteki i mamy nadzieję, że każda przeczytana książka stanie się dla nich zarówno źródłem wiedzy, jak również nauczy ich wrażliwości na sprawy otaczającego świata!

    

Galeria zdjęć!