Zakończenie roku szkolnego 2007/2008       Rok szkolny 2007/2008 przeszedł już do historii! 20 czerwca szkolny dzwonek oznajmił koniec roku szkolnego. 6 milionów uczniów przez najbliższe dwa miesiące może zapomnieć o nauce, teraz przed nimi tak długo oczekiwane wakacje.

       Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole poprzedziła mszą świętą odprawiona w kościele parafialnym pw. Świętej Anny w Zakrzowie. Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej gdzie miała miejsce oficjalna część zakończenia nauki w roku szkolnym 2007/2008. Uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VIa i VIb przy pomocy swoich wychowawczyń - pani mgr Renaty Elżbieciak i pani mgr Doroty Kurowskiej. To już ostatni ich występ w murach tej szkoły. Od września rozpoczną kolejny etap swojej edukacji już nie w naszej szkole ale w zakrzowskim gimnazjum.

A teraz trochę statystyki...
      W roku szkolnym 2007/2008 do naszej szkoły uczęszczało 169 uczniów. Wszyscy uzyskali promocję do następnej klasy. Z tej gromady 32 uczniów ukończyło szkołę podstawową, w tym 8 z wyróżnieniem. Aby dostąpić tego zaszczytu należy mieć średnią ocen co najmniej 4,75 i minimum 30 pkt z ogólnopolskiego sprawdzianu oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Szkołę Podstawową w Stroniu ukończyli z wyróżnieniem następujący uczniowie: Katarzyna Lenik (średnia ocen 5,5), Paulina Pająk (5,4), Gabriela Chrapek (5,3), Aleksandra Leśniak (5,3), Igor Elżbieciak (5,2), Karolina Piętoń (5,1), Adrian Matlak (4,9), Renata Wadowska (4,8). Gratulujemy!!! Wszystkim Absolwentom życzymy dalszych sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń. Życzymy Wam aby Wasze życie młodzieńcze i dorosłe wypełnione było zawsze sercem, miłością, uśmiechem i szczęściem. Miejcie odwagę zmieniać to co zmieniać można, wykazujcie pogodę ducha, byście umieli pogodzić się z tym czego zmieniać nie sposób i mądrość byście umieli odróżnić jedno od drugiego.

       Spośród uczniów klas IV i V aż 26 uzyskało promocję z wyróżnieniem. Najwyższą średnią ocen pochwalić się mogą: Natalia Zaremba (średnia ocen 5,54), Kornelia Nocula (5,36), Martyna Kawa (5,27), Justyna Stawowy (5,27).

       Uroczystość zakończenia roku szkolnego zakończyła się bardzo miłym akcentem. Jak co roku Rada Rodziców ufundowała nagrody dla wyróżniających się uczniów. W sumie rozdano ponad sto nagród (książkowych oraz statuetek i pucharów). Można je było otrzymać za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję, konkursy plastyczne, wzorowe reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych, za wzorową pracę z Samorządzie Uczniowskim i sklepiku szkolnym. Najlepszych sportowców szkoły rywalizujących cały rok w konkursie o tytuł "Najsprawniejszego sportowca szkoły" doceniono przyznaniem pięknych statuetek. Nie zapomniano również o rodzicach, aktywnie współpracujących ze szkołą. Z rąk dyrektora szkoły Pana mgr Jana Gębali otrzymali pamiątkowe patery z wizerunkiem szkoły.

       Drodzy uczniowie! Przed Wami wakacje. Z tej okazji życzymy Wam dużo słońca, uśmiechu na twarzy. Niech wakacje będą dla Was okresem odpoczynku i relaksu. Nabierajcie sił, bo przed Wami kolejny rok szkolny!

       Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2008 roku. O godzinie 8.00 spotykamy się w kościele pw. Świętej Anny w Zakrzowie a o godz. 9.30 w szkole.

Zobacz zdjęcia z uroczystości!