Spotkanie z misjonarzem       7 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z misjonarzem, z misjonarzem bardzo dobrze znanym w tutejszej szkole - księdzem Markiem Gizickim.

       Ksiądz Marek w latach 1991 - 1996 był katechetą w naszej szkole. Obecnie, od blisko 8 lat jest misjonarzem w Tanzanii. Korzystając z okazji, że przybywa w Polsce na urlopie, postanowił odwiedzić naszą szkołę, w której spędził 5 lat jako katecheta.

       Spotkanie ze społecznością uczniowską rozpoczęło się od bardzo miłego akcentu. Otóż przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli księdzu Markowi kwiaty oraz pieniądze. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzili uczniowie naszej szkoły, 2 marca, po każdej mszy świętej przed kościołem w Zakrzowie. Udało się zebrać aż 2 717 złotych! W tym miejscu chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspomogli naszą inicjatywę.

       Spotkanie z księdzem Markiem było bardzo ciekawe. Ksiądz na tę okazję przygotował prezentację multimedialną. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda życie w Afryce, z jakimi problemami spotykają się ludzie, jak wygląda dzień misjonarza. Ksiądz Marek opowiadał o zwyczajach tamtejszych ludzi, o tym jak wygląda system szkolnictwa w Tanzanii. Na koniec każdy miał możliwość zadać pytanie naszemu misjonarzowi.

       Ksiądz Marek obiecał, że za kilka lat znowu nas odwiedzi! Trzymamy go za słowo i dziękujemy mu za bardzo ciekawą lekcję!

    

Galeria zdjęć!