Inauguracja roku szkolnego 2007/2008


      3 września w szkołach w całej Polsce zabrzmiał po raz pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. Nowy rok szkolny zacznie 5 i pół milionów uczniów i 600 tysięcy nauczycieli wśród nich 168 uczniów i 14 nauczycieli strońskiej szkoły.
       Rok szkolny 2007/2008 rozpoczął się w naszej szkole od udziału w uroczystej Mszy Świętej. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się w Salik gimnastycznej. W części oficjalnej dyrektor pan mgr Jan Gębala przedstawił i powitał I - klasistów. Przypomniał także o wydarzeniach sprzed 66 lat. O tej największej tragedii narodu polskiego, która rozpoczęła się 1 września 1939 r. nam Polakom nigdy nie wolno zapomnieć. Polacy w tej wojnie ustanowili kilka bardzo smutnych rekordów - zginął co 5 Polak (6 mln 28 tys. zabitych). Ich pamięć uczczono minutą ciszy.
      Do strońskiej szkoły uczęszcza 168 uczniów, 84 dziewczęta i 84chłopców. W bieżącym roku szkolnym uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu dodatkowych zajęciach. W szkole działa koło redakcyjne wydające gazetkę szkolną "ECHO", koło polonistyczne, informatyczne, matematyczne i ekologiczne. Uczniowie mogą pracować na rzecz szkoły oraz społeczności lokalnej w Samorządzie Uczniowskim. Nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą drużynę piłki nożnej, która bierze udział w rozgrywkach ligi żaków podokręgu wadowickiego oraz prowadzą sekcje tenisa stołowego. Uczniowie z wadami postawy ciała mogą uczęszczać na zajęcia gimnastyki korekcyjnej. W najbliższym czasie zostaną zorganizowane wyjazdy na basen dla zainteresowanych uczniów naszej szkoły.
      Wakacje były o całe 2 dni dłuższe. Ale rok szkolny już się rozpoczął. Z uśmiechem na twarzy wracamy do obowiązków. Beztroskie dni za nami, o czym przypomniał program artystyczny. Reporterska żartobliwa relacja na żywo ze Stronia, a w nim najważniejsze wydarzenia z pierwszego dnia nauki uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Akademia została przygotowana przez uczniów klas V i VI pod kierunkiem pani mgr Jolanty Kozik.

    

Zobacz zdjęcia z uroczystości!