Pasowanie na czytelników

"My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie !


Przyrzekamy !"       Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników w Szkole Podstawowej w Stroniu weszła na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Pasowanie organizowane jest pod koniec pierwszego semestru, kiedy to uczniowie znają cały alfabet i potrafią czytać.

       W tym roku szkolnym uroczystość miała miejsce 24 stycznia. Specjalnie na te okazję uczniowie klasy VIa wraz ze swoją wychowawczynią panią mgr Renatą Elżbieciak przygotowali przedstawienie. Przedstawiony program artystyczny miał na celu przyciągniecie najmłodszych uczniów szkoły do biblioteki, która ma im się kojarzyć z miejscem radosnym, miejscem gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać w poszukiwaniu ciekawych książek.

       Na zakończenie uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników zostali oni oficjalnie zaproszeni do złożenia pierwszej wizyty w bibliotece i wypożyczenia interesujących książek.

       Gratulujemy nowym czytelnikom naszej biblioteki i mamy nadzieję, że każda przeczytana książka stanie się dla nich zarówno źródłem wiedzy, jak również nauczy ich wrażliwości na sprawy otaczającego świata!

    

Galeria zdjęć!