Zakończenie roku szkolnego 2006/2007       22 czerwca, w piątek, po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w roku szkolnym 2006/2007. 6 milionów uczniów odetchnęło z ulgą... Teraz przed nimi dwa miesiące wakacji!

       Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole poprzedziła mszą świętą odprawiona w kościele parafialnym pw. Świętej Anny w Zakrzowie. Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej gdzie miała miejsce oficjalna część zakończenia nauki w roku szkolnym 2006/2007. Uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI pod czujnym okiem swojej wychowawczyni - pani mgr Ireny Lenik. 25 uczniów miało okazję po raz ostatni zaprezentować się przed społecznością szkolną. Od września rozpoczną kolejny etap swojej edukacji już nie w naszej szkole ale w zakrzowskim gimnazjum.

       W roku szkolnym 2006/2007 do naszej szkoły uczęszczało 167 uczniów. Wszyscy uzyskali promocję do następnej klasy. 25 uczniów - rocznik 1994 ukończyło szkołę podstawową, w tym 8 z wyróżnieniem. Aby dostąpić tego zaszczytu należy mieć średnią ocen co najmniej 4 i minimum 30 pkt z ogólnopolskiego sprawdzianu oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Szkołę Podstawową w Stroniu ukończyli z wyróżnieniem następujący uczniowie: Katarzyna Golonka (średnia ocen: 5,2), Magdalena Klimowska (5,1), Edyta Morek (5,1), Joanna Stanowska (5,1), Paulina Guzik (5,1), Angelika Korzeniowska (5,0), Dominika Kurek (5,0), Justyna Maślanka (4,8). Gratulujemy!!! Wszystkim Absolwentom życzymy dalszych sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń. Życzymy Wam aby Wasze życie młodzieńcze i dorosłe wypełnione było zawsze sercem, miłością, uśmiechem i szczęściem. Miejcie odwagę zmieniać to co zmieniać można, wykazujcie pogodę ducha, byście umieli pogodzić się z tym czego zmieniać nie sposób i mądrość byście umieli odróżnić jedno od drugiego.

       Nie tylko absolwenci byli nagradzani podczas uroczystości zakończenia roku. Rada Rodziców ufundowała w sumie ponad sto nagród (książkowych oraz statuetek i pucharów). Można je było otrzymać za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję, konkursy plastyczne, wzorowe reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych, za wzorową pracę z Samorządzie Uczniowskim i sklepiku szkolnym. Najlepszych sportowców szkoły rywalizujących cały rok w konkursie o tytuł "Najsprawniejszego sportowca szkoły" doceniono przyznaniem pięknych statuetek. Nie zapomniano również o rodzicach, aktywnie współpracujących ze szkołą. Z rąk dyrektora szkoły Pana mgr Jana Gębali otrzymali pamiątkowe patery z wizerunkiem szkoły.

       Drodzy uczniowie! Przed Wami wakacje. Z tej okazji życzymy Wam dużo słońca, uśmiechu na twarzy. Niech wakacje będą dla Was okresem odpoczynku i relaksu. Nabierajcie sił, bo przed Wami kolejny rok szkolny!

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 3 września 2007 roku. O godzinie 8.00 spotykamy się w kościele pw. Świętej Anny w Zakrzowie a o godz. 9.30 w szkole.

Zobacz zdjęcia z uroczystości!