"Dzień Matki"       Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy Matki-Boginie, symbole płodności i urodzaju. Zwyczaj powrócił w XVII Anglii pod nazwą "Niedziela u Matki". Dzień, w którym obchodzono to święto był wolnym od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do ok. XIX w. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej. Inaczej historia tego święta przedstawia się w USA. W 1858 amerykańska nauczycielka Anna Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy, zaś od 1872 ideę Dnia Matek dla Pokoju promowała Julia Ward Howe. Annie Jarvis, córce Anny Jarvis, w 1905 udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 Kongres USA uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

       26 maja to święto naszych ukochanych Mam, tych pierwszych w naszym życiu kobiet i nauczycielek, które dały nam życie i wiedzę o świecie. Dzień Matki - to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdego dziecka. Matczyna miłość to wspaniałe uczucie, pozbawione kalkulacji, bilansu zysku i strat z jakimi często spotykamy się w życiu.

       Matczyna miłość to miłość bezinteresowna - to najpiękniejszy i największy wymiar miłości.

       Dzień Matki to święto obchodzone corocznie (w Polsce - 26 maja) jako wyraz szacunku wobec matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami i prezentami przez własne dzieci.

       W Polsce Dzień Matki obchodzony jest od 1923 roku. W naszej szkole święto to obchodzone jest szczególnie uroczyście. Już po raz kolejny wszystkie mamy zostały zaproszone do naszej szkoły aby wspólnie ze swoimi dziećmi spędzić piątkowe popołudnie.

       Organizatorem, gospodarzem spotkania była Rada Rodziców i dzieci. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek i paczki uczniom z okazji Dnia Dziecka a dzieci część artystyczną. Na koniec spotkania każdy z uczniów złożył swojej mamie życzenia oraz wręczył różę.

Zobacz zdjęcia z uroczystości!